61. HMP: od jutra emocje w Arenie Toruń

Od jutra Arena Toruń ponownie będzie centrum lekkoatletycznych emocji – w weekend 61. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Zawody będą ostatnią szansą na zdobycie wskaźników na Belgrad oraz zakończą inauguracyjną odsłonę Orlen Mityng Tour.

Na starcie krajowego czempionatu pojawi się ok. 300 zawodników. Wśród nich największe gwiazdy krajowej lekkoatletyki jak Marcin Lewandowski, Kamila Lićwinko, Piotr Lisek czy Adam Kszczot. Niespełna 20-letni Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) nie ma jeszcze w dorobku złotego medalu halowych mistrzostw Polski. W 2016 roku pchnął w Arenie Toruń 20.37, tyle samo co Rafał Kownatke, ale przegrał z pucczaninem gorszą drugą próbą.

- W zeszłym roku zdobyłem srebro, ale ono mnie nie cieszyło. Teraz cel jest jasny i jest nim złoty medal. Po mistrzostwach Polski wybieram się natomiast na krótkie zgrupowanie w Dosze, a później walka na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie. – mówił na konferencji prasowej poprzedzającej krajowy czempionat Konrad Bukowiecki.

Ambitne cele stawia sobie Marcin Lewandowski. Biegacz bydgoskiego Zawiszy wystartuje w Arenie Toruń na 1500 metrów. Dwa tygodnie później dokładnie na takim samym dystansie Polak zmierzy się z rywalami na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie. Nasz czołowy średniodystansowiec przyznaje, że docelowo chce biegać właśnie 1500 metrów, bo szuka nowych sportowych wyzwań.


Przed Marcinem Lewandowskim bieg na 1500 metrów, w którym powalczy o prymat w Polsce oraz Europie (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Karolinie Kołeczek przybyła ostatnio poważna rywalka w walce o prym w biegu płotkarskim. Mowa oczywiście o Klaudii Siciarz, która przed tygodniem na Copernicus Cup (IAAF World Indoor Tour) czasem 8.17 wpisała się na listę rekordzistek Europy U20. Tymczasem wczoraj Kołeczek, dwukrotna wicemistrzyni Europy do lat 23, uzyskała upragnione minimum na halowe mistrzostwa Europy.

- Mam nadzieję, że w Toruniu uda mi się obronić tytuł mistrzyni kraju, chociaż mam jeszcze pewne braki techniczne. – przyznała zawodniczka z Sandomierza. 


Karolina Kołeczek chciałaby sięgnąć w Toruniu po kolejny złoty medal halowych mistrzostw Polski (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Gdy w biurze prasowym trwała konferencja na płycie Areny Toruń odbywały się treningi. Na bieżni trenowały m.in. nasze znakomite biegaczki na 400 metrów Justyna Święty i Małgorzata Hołub, po płycie przechadzał się Michał Haratyk. Obsługa hali przygotowywała m.in. sektor do pchnięcia kulą. 

61. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski startują jutro o 11:00, oficjalne otwarcie imprezy o 15:45. Transmisję z I dnia zawodów przeprowadzi telewizja internetowa KP-Sport, a w niedzielę zmagania najlepszych polskich lekkoatletów na żywo pokaże TVP Sport. 

Wyniki live tradycyjnie dostępne będą na stronie Domtel-Sport.

Maciej Jałoszyński

Kursy Instruktorskie

 

Informacja ze strony PZLA, http://www.pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=215&_id=11442

Wszystkich zainteresowanych kursami Instruktorskimi oraz Trenerskimi które będą organizowane w 2017 r. Prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur przez wiadomość e-mail.

Zapisy przyjmowane są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kursy zostaną zorganizowane, po zebraniu odpowiedniej liczby uczestników. Wszyscy zainteresowani kursem, z kilkutygodniowym wyprzedzeniem otrzymają wiadomość na swoje skrzynki e-mail o miejscu i terminie kursu oraz o wysokości kosztów kursu jakimi zostanie obciążony uczestnik. Przesłany zostanie również wykaz stosownych dokumentów potrzebnych do udziału w kursie, podany zostanie również termin do którego należy dosyłać komplet dokumentów.

Co powinno zawierać prawidłowe zgłoszenie?

KURS INSTRUKTORSKI

Tytuł wiadomości e-mail: Kurs Instruktor PZLA 2017

W treści wiadomości e-mail należy umieścić :

Kurs Instruktor PZLA 2017

Imię i Nazwisko

adres e-mail do kontaktu

nr telefonu do kontaktu

miasto

KURS TRENERSKI

Tytuł wiadomości e-mail: Kurs Trener PZLA 2017

W treści wiadomości e-mail należy umieścić :

Kurs Trener PZLA 2017

 Imię i Nazwisko

adres e-mail do kontaktu

nr telefonu do kontaktu

miasto